Wesołych Świąt
box_01
box_02
box_03
box_04
niebieski_pasek_tekstu_do_czarnego_bloku
zielony_pasek_tekstu_do_czarnego_bloku
szary_pasek_tekstu_do_czarnego_bloku
pomaranczowy_pasek_tekstu_do_czarnego_bloku

AKTUALNOŚCI

green-arrow
e-qsm6 czas na zmiany

Właśnie rozpoczęliśmy prace nad nową wersją systemu e-qsm6, która w znacznej mierze stanowić będzie powrót do korzeni, czyli do wersji 4.0. Głowna w związku z tym planowana zmiana to integracja systemu e-qsm z Mapą procesów (podobnie jak to było w e-qsm4)

green-arrow
Kolejny moduł systemu e-qsm5 - Rejestr archiwum pod choinkę

To pewnie już ostatnie z rozszerzeń jakie będzie przez nas opublikowane dla systemu e-qsm5. Moduł ten pozwala na kontrolowaną edycję zakończonych obiegów e-formularzy, dzięki czemu możliwe jest ich szersze zastosowanie np. dla prowadzenia rejestrów zmiennych, gdzie po dokonaniu wpisu konieczna jest ich dalsza aktualizacja (np. ilość licencji zarejestrowanego oprogramowania)

green-arrow
Rusza moduł oceny ryzyka w procesach

Od dziś dostępny jest już moduł oceny ryzyka w procesach. Jest to rozszerzenie systemu e-qsm5. Moduł ten pobiera wszelkie dane z mapy procesów, w których są oznaczone określone właściwości takie jak uczestniczy, kategorie danych, podstawa prawna, systemy IT oraz ryzyka, z których to właśnie nasz moduł wylicza ryzyka dla poszczególnych czynności wskazując konieczność wykonania dodatkowych czynności czy też nie.

green-arrow
Kolejne dodatki do e-qsm5: REJESTR CZYNNOŚCI i OCENA RYZYKA ODO

Z dniem 25.05 uruchomiony został plugin: Rejestr Czynności, który współpracując z Mapą procesów oraz rejestrami w systemie e-qsm5 pozwala na automatyczne budowanie rejestru czynności, uwzględniający wszystkie niezbędne elementy. Aktualnie na ukończeniu są testy kolejnego modułu: Ocena Ryzyka, który także w zautomatyzowany sposób, wykorzystujac dane zawarte w Mapie procesów pozwala na ocenę ryzyka w obszarze każdej czynności związanej z przetwarzaniem Danych Osobowych.

green-arrow
Kolejny autorski moduł - Mapa Procesów, wersja beta

W związku ze zbliżającym się okresem rozpoczęcia pełnego obowiązywania RODO, od dziś dystrybuowana jest Mapa Procesów v 1.0 beta, jako nowy system, współpracujący z systemem e-qsm5.   Swoją faktyczną premierę miał w ubiegłym miesiącu, kiedy to został uruchomiony przez nas dla jednego z Klientów oraz kiedy pierwszy z Klientów testowo wykonał instalację Mapy Procesów bez naszego udziału.   Mapa procesów może funkcjonować jako element powiązany z systemem e-qsm5 lub jako niezależna aplikacja webowa, przy czym jako system związany w pełni wykorzystuje to co wprowadzone zostało do bazy systemu e-qsm5, co decydowanie usprawnia prace.   Mapa procesów poza tym, że pozwala na graficzne opisanie działań, daje przede wszystkim możliwość elastycznego personalizowania właściwości procesów, co pozwala na spełnienie organizacyjnych i dokumentacyjnych wymagań RODO, jak też innych wymagań np. zawartych w Rekomendacjach M i H KNF-u.   W zakresie ogólnym Mapa procesów będzie dystrybuowana jako 'puste' narzędzie do samodzielnej pracy, natomiast w zakresie Banków Spółdzielczych może być dostarczana także z szablonem procesów stworzonych we współpracy z Klientami.