Wesołych Świąt
box_01
box_02
box_03
box_04
niebieski_pasek_tekstu_do_czarnego_bloku
zielony_pasek_tekstu_do_czarnego_bloku
szary_pasek_tekstu_do_czarnego_bloku
pomaranczowy_pasek_tekstu_do_czarnego_bloku

AKTUALNOŚCI

green-arrow
Integracja systemu e-qsm4 z modułem DFC

System DFC, to moduł oparty na bazodanowym systemie zapisu i gromadzenia danych, służący do budowy elektronicznych formularzy oraz ich dynamicznego implementowania w systemie dokumentacji. W stosunku do formularzy tradycyjnych (np. tworzonych w MS Word) formatki DFC stanowią alternatywną formę gromadzenia i przekazywania zapisów, a dane z każdego wypełnionego formularza zapisywane są jako rekord w tabeli bazy danych. Do tej pory moduł DFC stanowił odrębny system, możliwy do wdrożenia jedynie w ramach indywidualnych zamówień. W ubiegłym tygodniu natomiast zakończyliśmy pierwszy etap integracji obu aplikacji - e-qsm4 oraz DFC, otrzymując w ten sposób kompletne rozwiązanie dla potrzeb zarówno SZJ, jak i systemu przekazywania formularzy drogą elektroniczną, co uprości procedurę wdrożenia, a co za tym idzie obiniży też jego koszt.

green-arrow
Modułowe rozszerzenia dla e-qsm4

System e-qsm4 został wyposażony w nowy moduł, umożliwiający podłączanie kolejnych elementów funkcjonalnych, bez konieczności ingerowania, w istniejący i pracujący system. Umożliwia on także dołączanie rozszerzeń (pluginów) na życzenie Klienta, co daje możliwość łatwego rozwoju systemu, po przez tworzenie i integrowanie z systemem indywidualnych modułów, bez konieczności przebudowywania głównego kodu. Pierwsze rozszerzenia, planowane w ramach rozwoju systemu e-qsm4 pojawią się już wkrótce.

green-arrow
Zamknięcie etapu wsparcia dla e-qsm 3.0

Wynikiem rozwoju oferowanego przez nas systemu informatycznego jest powstanie wersji 4.0. Zakończenie prac nad e-qsm4 oznacza zamknięcie pewnego etapu jakim była wersja 3.0. Wszyscy nasi Klienci, którzy zgłosili takie zapotrzebowanie otrzymali nieodpłatnie w ramach obsługi technicznej aktualizację systemu do najnowszej wersji. Tym samym możemy w pełni spokojnie zaprzestać wspieranie "e-qsm v 3.0", oferując najnowszą eletroniczną księgę jakości - e-qsm4.

green-arrow
Automatyczna aktualizacja systemu - ułatwienie dla administratorów

Opracowując nowe funkcje systemu e-qsm4, nie zapominamy o jego ergonomii w zakresie administracyjnym. Dlatego też od dziś dostępna jest nowa wersja modułu serwera plików, która została wyposażona w funkcję automatycznej aktualizacji oprogramowania. Dzięki temu, wszelkie aktualizacje odbywają się bez konieczności reinstalowania systemu na poszczególnych stacji roboczych, co z pewnością ułatwi pracę administratorom, bowiem system samodzielnie rozsyła aktualizacje i przeprowadza wymianę oprogramowania na poszczególnych stanowiskach.

green-arrow
Pakiet e-qsm4 w pełnej gotowości

Zgodnie z planem zakończone zostały działania, mające na celu walidację systemu e-qsm4 wraz z nowymi, dodatkowymi modułami. Do najnowszych elementów należy m.in. komunikator, umożliwiający wzajemne przekazywanie informacji o wprowadzonych zmianach w systemie oraz przekazywanych formularzach. Podczas procesu walidacji pozyskaliśmy niezbędne do dalszego rozwoju dane, które niebawem znajdą swoje odzwierciedlenie w kolejnych edycjach najnowszej wersji systemu. Dzięki współpracy z Klientami oraz dzięki prowadzonym we własnym zakresie testom, w pełni zakończyliśmy prace nad systemem, który w obecnym kształcie nie tylko umożliwia nadzór nad dokumentacją SZJ, czy też wspomaga wdrożenie systemu. System e-qsm4 pozwala bowiem na uruchomienie elektronicznej formy obiegu dokumentów i rejestrację zapisów, stanowiących jednocześnie integralną część dokumentacji systemowej.