Wesołych Świąt
Moduł rozszerzeń wystartował
Moduł rozszerzeń to kolejny z elementów, który wpływa bezpośrednio na zakres funkcjonalny systemu. Jego przeznaczenie, to realizacja funkcji dedykowanych lub nierealizowanych bezpośrednio przez samą platformę - "e-QSM - DFC".
Umożliwia dołączanie m.in. aplikacji pisanych na indywidualne życzenie Klienta, czy też pozwala na uruchomienie specjalnych funkcji, które nie są wykonywane w ramach standardu, a które wykorzystują dane zawarte w bazie systemu.

Zastosowanie pluginów to rozwiązanie, które gwarantuje zarówno stabilność funkcjonowania platformy, jak też daje szerokie możliwości jej rozwoju i jeszcze lepsze dopasowanie do potrzeb i indywidualnych wymagań Klientów. Znacząco wpływa także na koszt modyfikacji samego systemu.

Pierwsze zastosowanie modułu to rozszerzenie, pobierające dane z części magazynowej systemu Subiekt GT, co umożliwiło uruchomienie pełnego obiegu dokumentów w ramach procesu produkcji realizowanego na rzecz jednego z naszych Klientów.

Drugi plugin, który na dniach zostanie uruchomiony to moduł podglądu rejestrów, który umożliwi pełny wgląd w bazy poszczególnych dokumentów oraz pozwoli na śledzenie ścieżki dokumentu przekazywanego w ramach obiegu.

Tym samym platforma "e-QSM - DFC" przestaje stanowić jedynie narzędzie do nadzoru nad dokumentacją, pozwala bowiem na nadzorowanie procesów i jej wdrożenie umożliwia spełnienie wymagań normy i efektywne doskonalenie systemu zarządzania.