Wesołych Świąt
Kolejny autorski moduł - Mapa Procesów, wersja beta

W związku ze zbliżającym się okresem rozpoczęcia pełnego obowiązywania RODO, od dziś dystrybuowana jest Mapa Procesów v 1.0 beta, jako nowy system, współpracujący z systemem e-QSM.

 

Swoją faktyczną premierę miał w ubiegłym miesiącu, kiedy to został uruchomiony przez nas dla jednego z Klientów oraz kiedy pierwszy z Klientów testowo wykonał instalację Mapy Procesów bez naszego udziału.

 

Mapa procesów może funkcjonować jako element powiązany z systemem e-QSM lub jako niezależna aplikacja webowa, przy czym jako system związany w pełni wykorzystuje to co wprowadzone zostało do bazy systemu e-QSM, co decydowanie usprawnia prace.

 

Mapa procesów poza tym, że pozwala na graficzne opisanie działań, daje przede wszystkim możliwość elastycznego personalizowania właściwości procesów, co pozwala na spełnienie organizacyjnych i dokumentacyjnych wymagań RODO, jak też innych wymagań np. zawartych w Rekomendacjach M i H KNF-u.

 

W zakresie ogólnym Mapa procesów będzie dystrybuowana jako 'puste' narzędzie do samodzielnej pracy, natomiast w zakresie Banków Spółdzielczych może być dostarczana także z szablonem procesów stworzonych we współpracy z Klientami.