W ubiegłym tygodniu sfinalizowaliśmy proces zawarcia umowy o współpracę z firmą Axcence będącą dostawcą oprogramowania do nadzorowania sieci nVision. Dzięki czemu jedno z najlepszych narzędzi wspomagających działania z zakresu Polityki Bezpieczeństwa Informacji wchodzi na stałe do naszej oferty produktowej.
W dniu dzisiejszym bazy serwisu cashemarket.com zostały uzupełnione informacjami dotyczącymi punktów wymiany walut. W najbliższym czasie dane będą jeszcze uzupełniane i modyfikowane, jednak już teraz zgromadzone w serwisie informacje powinny umożliwić swobodne poruszanie się po mapie punktów, umożliwiających szybki dostęp do gotówki (bankomatów i kantorów). cashemarket.com jest serwisem w głównej mierze informacyjnym. To jednak nie jedyny produkt informatyczny, który aktualnie budujemy. Kolejny serwis, stanowiący platformę wymiany danych, który właśnie przechodzi wewnętrzne testy i walidację zostanie zaprezentowany już niebawem.
Serwis cashemarket.com jest narzędziem przeznaczonym dla Kantorów i Banków. Umożliwia prezentację oferty poprzez udostępnienia w ramach serwisu informacji z zakresu notwań walut, bankomatów lub zwyczajnie poprzez jedynie umieszczenie informacji o placówkach. cashemarket.com stanowi połączenie dwóch baz informacyjnych - ekantory oraz ebankomaty. Aktualnie serwis wchodzi w ostatnią fazę testów i walidacji, której wynikiem będą, pojawiające się sukcesywnie modyfikacje i/lub uzupełnienia związane z jego funkcjonalnością. Do bazy wprowadzone zostały już w znacznej mierze dane o bankomatach czołowych banków, funkcjonujących na polskim rynku - m.in. banków ze spółdzielczych grup bankowych, PKO, WBK, Banku Pocztowego, Citi Banku Handlowego, ING, Nordei, Kredyt Banku, a także sieci bankomatów Euronet. W przygotowaniu jest baza kantorów. Dla nas jednak najważniejszym faktem jest jednak to, że w serwisie pojawili się pierwsi czynni Użytkownicy. Dlatego tym bardziej zapraszamy do współpracy wszystkich zainteresowanych, zarówno w zakresie informacji o sieciach bankomatowych, jak i punktach wymiany walut.
Nakładem wydawnictwa Forum na dniach ukaże się podręcznik, traktujący o sposobach prowadzenia audytów w zakresie Polityki Bezpieczeństwa Informacji. Zawiera on zarówno opis metodologii, jak i przykłady prowadzenia audytów, wraz z podpowiedziami w zakresie opracowania listy pytań, która dość często sprawia najwięcej kłopotów, a stanowi przecież podstawę badania audytowego. Książka nie jest gotową, pełną receptą na audyt ale stanowi drogowskaz, który mam nadzieję pomoże niejednemu Administratorowi Bezpieczeństwa Informacji i niejednemu konsultantowi w prowadzeniu audytu, a potencjalnym Audytowanym pomoże zorientować się w zakresie bardzo szerokiego pojęcia jakim jest audyt informatyczny i czemu on naprawdę służy. Spis treści Celowość prowadzenia Audytu Wymagania normatywne i prawne jako punkty odniesienia Wybrane zagadnienia norm, jako wyznacznik ustalenia podstawowych wymagań Cel Audytu Zespół Audytorów Zakres Audytu Metody badania Checklista, czyli jak i o co pytać? Przebieg Audytu – podsumowanie Raport, zalecenia i wnioski Działania korygujące, doskonalenie
W dniu dzisiejszym ruszyła nowa strona w całkowicie odmiennej szacie graficznej oraz zmienionym układzie informacji, który mamy nadzieję ułatwi wszystkim czytelnikom dotarcie do informacji tak o nas, jak i o naszych produktach. Docelowo witryna zostanie wyposażona w kanał komunikacji dostępny dla zalogowanych użytkowników, co z pewnością usprawni działania zwłaszcza w zakresie wymiany wzajemnych doświadczeń.