Wesołych Świąt

AKTUALNOŚCI

arrow
Nowa moduł i nowa usługa - Elektroniczny Rejestr Zbiorów Danych Osobowych.  2015-06-03

W dniu dzisiejszym zakończyliśmy testy funkcjonalne nowego modułu rozszerzającego funkcjonalność systemu e-QSM - Elektroniczny Rejestr Zbiorów Danych Osobowych.   Moduł ten pozwala na udostępnienie danych poza systemem, np. w ramach strony www, a co za tym idzie spełnienie wymagań wynikających z Ustawy o Ochronie Danych Osobowych, związanych z obowiązkiem publikowania rejestru danych osobowych, przez każdą organizację, która zarejestrowała własnego ABI-ego w GIODO i samodzielnie nadzoruje obszar ODO.   Moduł dostępny jest w dwóch wariantach - jako rozszerzenie systemu (gdy możliwe jest połączenie z nim z sieci Internet) lub jako usługa zainstalowana na naszych serwerach (gdy system pracuje w sieci zamkniętej i nie ma możliwości połączenia z nim z sieci zewnętrznej).

arrow
Nowy dodatek do systemu: plugin Planner  2015-04-16

Dziś zakończyły się prace nad nowym dodatkiem (rozszerzeniem) do systemu e-QSM. Plugin Planner umożliwia zaprojektowanie trybu pracy dla działań realizowanych cyklicznie, dzięki czemu użytkownik nie musi już pamiętać, który raport ma wykonać raz w tygodniu, a który raz na miesiąc, czy raz na rok.   Nowe rozszerzenie nie tylko pozwala na przechowywanie informacji o działaniach ale dodatkowo informuje użytkownika z zadanym wyprzedzeniem o zbliżającym się terminie zadania.   Planner wszedł właśnie w fazę testów i dostępny będzie najprawdopodobniej z początkiem maja br.

arrow
Nowa Rola Administratora Bezpieczeństwa Informacji - szkolenie otwarte  2015-04-16

W związku z nowelizacją Ustawy o Ochronie Danych Osobowych, która pociąga za sobą zmianę w obowiązkach Administratora Bezpieczeństwa Informacji oraz wychodząc na przeciw licznym zapytaniom naszych Klientów, zapraszamy na szkolenie:   Termin szkolenia: 26.02.2015r.   Miejsce: Poznań, ul. Taczaka 24   Szkolenie dedykowane dla osób pełniących funkcję Administratora Bezpieczeństwa Informacji i/lub odpowiedzialnych za nadzór nad ochroną danych osobowych. (Uwaga - liczba miejsc ograniczona).

arrow
Zmiany w prawie i nowa odsłona usługi ABI do wynajęcia.  2015-02-02

Z nowym rokiem weszły w życie nowe przepisy, regulujące zasady funkcjonowania Administratora Danych Osobowych w obszarze Ochrony Danych Osobowych. Niestety to nie wszystko co zaplanowano, jeżeli chodzi o Ustawę o Ochronie Danych Osobowych. Kolejne zmiany planowane są w obszarze jak dotąd nastręczającym najwięcej kłopotów – mianowicie w obszarze monitoringu wizyjnego Częściowo można o nich poczytać w dziale: Warto wiedzieć.   Dlatego też, wychodząc naprzeciw potrzebom Klientów rozszerzyliśmy oferowana jak dotąd z powodzeniem usługę ABI do wynajęcia o możliwości obsługi obszaru ochrony danych osobowych w pełnym zakresie outsourcingu.

arrow
Kolejne zmiany w systemie e-QSM  2015-02-02

Na dniach zostanie udostępniona kolejna aktualizacja systemu. Tym razem na warsztat trafiła funkcjonalność związana z obiegiem e-formularzy. Funkcja Wyślij do siebie, nie tylko usprawnia sam proces przekazywania e-formularzy ale dodatkowo rozszerza zakres funkcjonalny obiegów, wprowadzając większą dynamikę w obszarze zarządzania ich zawartością. Ta zmiana to jednocześniej zapowiedź kolejnych nowości w tym obszarze ale o tym będziemy informowali w późniejszym czasie. Więcej informacji na temat najnowszej funkcjonalności można znaleźć w instrukcjach już teraz zamieszczonych na demo.