Wesołych Świąt

AKTUALNOŚCI

arrow
Autorski system audytowy  2017-09-14

Jest to kolejne z narzędzi informatycznych, które obok systemu e-QSM - DFC na co dzień wykorzystujemy w naszej pracy.   Dążąc do optymalizacji kosztów, przy wzrastającej liczbie audytów, postanowiliśmy stworzyć narzędzie, dzięki któremu usprawniliśmy cały proces audytu, uzyskując m.in.: - standaryzację w obszarze szablonów pytań - podręczną bazę wymogów, czyli aktów prawnych - techniczne wsparcie w tworzeniu raportów z audytów PBI oraz sprawdzeń ODO - zdecydowaną oszczędność czasu oraz stały dostęp do historycznej bazy.   Całość narzędzia skonstruowana jest w taki sposób, aby po wykonaniu badania otrzymać raporty zgodne z wymogami stawianymi przez UODO, z podziałem na odpowiednie protokoły, prezentujące wyniki oględzin, materiał dowodowy oraz ogólną ocenę wraz z wykazem zaleceń.   Zbudowanie systemu audytowego to nie tylko chęć poprawienia naszych warunków pracy, ale dzięki wsadowi merytorycznemu, gdzie każde pytanie opatrzone jest opisem wymogu prawnego oraz opisem czego należy poszukiwać podczas badania, stanowi swego rodzaju materiał edukacyjny dla mniej doświadczonych audytorów.

arrow
ABI do wynajęcia, nowy plugin Statystyki i nie tylko  2016-12-22

Mija kolejny rok naszej działalności, który podobnie jak poprzednie lata obfitował w szereg wydarzeń. Mieliśmy przyjemność podpisać szereg nowych umów na usługę "ABI do wynajęcia", wprowadziliśmy też kilka usprawnień do systemu e-QSM oraz wypuściliśmy na rynek nowe rozszerzenie, czyli moduł 'Statystyki' pozwalający na bieżąco śledzić to co dzieje się w systemie. Ponadto rozszerzyliśmy zespół konsultantów oraz uzyskaliśmy chyba najlepszą z referencji, czyli przedłużenie wszystkich, dobiegających w tym roku do końca umów z Klientami na kolejne lata, za co bardzo gorąco dziękujemy i obiecujemy nie spuszczać z tonu, co do jakości prowadzonych przez nas działań.

arrow
W Sylwestrowym klimacie - moduł Mailer  2015-12-31

Od dziś grupę rozszerzeń uzupełnia najnowszy moduł - Mailer, który umożliwia użytkownikowi w pełni samodzielne zarządzanie powiadomieniami systemu e-QSM z wykorzystaniem poczty elektronicznej   Nowy plugin będzie udostępniany od stycznia, a póki co z jego funkcjonowaniem można zapoznać się na http://demo.eqsm.com.pl   Kończąc prace na ten rok, życzymy wszystkim udanego 2016 roku, aby tradycyjnie już był lepszy od mijającego i aby przyniósł wszystkim jedynie powody do radości.

arrow
Centrum Danych Osobowych i Rejestr Zbiorów  2015-06-24

W związku ze zmieniającym się prawem w obszarze Ochrony Danych Osobowych, uruchomiliśmy dwie nowe usługi przeznaczone dla tych Klientów, którzy we własnym zakresie zamierzają zarejestrować Administratora Danych Osobowych w GIODO, i których automatycznie dotyczy obowiązek jawnego prowadzenia Rejestru Zbiorów Danych Osobowych.   Nowy moduł stanowi element rozszerzenia funkcjonalności systemu e-QSM, jednakże aby nie wprowadzać konieczności uruchamiania, zakupu oraz udostępniania systemu w sieci Internet, funkcja ta jest dostępna w ramach nowego serwisu: Centrum Danych Osobowych, za pośrednictwem którego możliwe korzystanie z rejestru jedynie poprzez umieszczenie odpowiedniego odnośnika na własnej stronie internetowej, dzięki czemu nie trzeba udostęniać własnego systemu w sieci Internet.   Moduł - Rejestr ODO dostępny jest w kilku wariantach - w ramach usługi ABI do wynajęcia oraz w ramach tylko usługi prowadzenia samego rejestru. W tym pierwszym przypadku całość realizowana jest w pełni przez nas, natomiast w przypadku tylko dzierżawy modułu możliwa jest opcja z pełną obsługą, obejmującą także wprowadzanie danych lub tylko w zakresie skorzystania z funkcji i miejsca na serwerze. Wszystko zależy od potrzeb Klienta. Każdy użytkownik Rejestru ODO może samodzielnie lub za naszym pośrednictwem wprowadzić i utrzymywać dowolną liczbę zarejestrowanych zbiorów.   Z racji tego, że moduł udostępniany jest w ramach serwisu Centrum Danych Osobowych, w którym prezentowane będą także przykłady dokumentów oraz inne ważne informacje z obszaru ODO, każdy Klient poza możliwością skorzystania z Rejestru ODO otrzymuje dostęp do wiedzy, którą zdobywamy praktycznie działając w tym obszarze, a którą dzielimy się z naszymi Klientami.   Centrum Danych Osobowych dostępne jest po zalogowaniu pod adresem: http://centrum-danych-osobowych.pl   Natomiast przykład jak wygląda Rejestr ODO już w wersji udostępnianej dla Klienta w postaci linku można obejrzeć tutaj.

arrow
Nowa Rola ABI - Szkolenie dla Banków Spółdzielczych.  2015-06-03

W związku z nowelizacją Ustawy o Ochronie Danych Osobowych, która pociąga za sobą zmianę w obowiązkach Administratora Bezpieczeństwa Informacji oraz w związku z opublikowaniem aktów wykonawczych, zapraszamy na szkolenie   Nowa Rola Administratora Bezpieczeństwa Informacji w świetle zmian w Ustawie o Ochronie danych Osobowych Termin szkolenia: 29.06.2015. Miejsce: Poznań, ul. Taczaka 24   Szkolenie dedykowane dla osób pełniących funkcję Administratora Bezpieczeństwa Informacji i/lub odpowiedzialnych za nadzór nad ochroną danych osobowych w Bankach Spółdzielczych.