Wesołych Świąt

AKTUALNOŚCI

arrow
Decyzja PUODO i KNF  2020-09-04

Wraz ze zbliżającym się wejściem RODO złożyliśmy za pośrednictwem jednego z naszych Klientów zapytanie do KNF oraz PUODO co do statusu IOD w Bankach. Po konsultacjach KNF z PUODO, PUODO wydał opinię co do możliwości działań w oparciu artykułu 6a ust. 1 punkt 2 Prawa bankowego, a więc w trybie outsourcingu bankowego.

arrow
e-QSM czas na zmiany  2020-09-03

Właśnie rozpoczęliśmy prace nad nową wersją systemu e-QSM, która w znacznej mierze stanowić będzie powrót do korzeni, czyli do wersji 4.0. Głowna w związku z tym planowana zmiana to integracja systemu e-QSM z Mapą procesów (podobnie jak to było w e-QSM)

arrow
Kolejny moduł systemu e-QSM - Rejestr archiwum pod choinkę  2020-09-02

To pewnie już ostatnie z rozszerzeń jakie będzie przez nas opublikowane dla systemu e-QSM. Moduł ten pozwala na kontrolowaną edycję zakończonych obiegów e-formularzy, dzięki czemu możliwe jest ich szersze zastosowanie np. dla prowadzenia rejestrów zmiennych, gdzie po dokonaniu wpisu konieczna jest ich dalsza aktualizacja (np. ilość licencji zarejestrowanego oprogramowania)

arrow
Rusza moduł oceny ryzyka w procesach  2020-09-01

Od dziś dostępny jest już moduł oceny ryzyka w procesach. Jest to rozszerzenie systemu e-QSM. Moduł ten pobiera wszelkie dane z mapy procesów, w których są oznaczone określone właściwości takie jak uczestniczy, kategorie danych, podstawa prawna, systemy IT oraz ryzyka, z których to właśnie nasz moduł wylicza ryzyka dla poszczególnych czynności wskazując konieczność wykonania dodatkowych czynności czy też nie.

arrow
Kolejne dodatki do e-QSM: REJESTR CZYNNOŚCI i OCENA RYZYKA ODO  2018-06-25

Z dniem 25.05 uruchomiony został plugin: Rejestr Czynności, który współpracując z Mapą procesów oraz rejestrami w systemie e-QSM pozwala na automatyczne budowanie rejestru czynności, uwzględniający wszystkie niezbędne elementy. Aktualnie na ukończeniu są testy kolejnego modułu: Ocena Ryzyka, który także w zautomatyzowany sposób, wykorzystujac dane zawarte w Mapie procesów pozwala na ocenę ryzyka w obszarze każdej czynności związanej z przetwarzaniem Danych Osobowych.