Wesołych Świąt

AKTUALNOŚCI

arrow
e-QSM czas na zmiany  2020-09-03

Właśnie rozpoczęliśmy prace nad nową wersją systemu e-QSM, która w znacznej mierze stanowić będzie powrót do korzeni, czyli do wersji 4.0. Głowna w związku z tym planowana zmiana to integracja systemu e-QSM z Mapą procesów (podobnie jak to było w e-QSM)

arrow
Kolejny moduł systemu e-QSM - Rejestr archiwum pod choinkę  2020-09-02

To pewnie już ostatnie z rozszerzeń jakie będzie przez nas opublikowane dla systemu e-QSM. Moduł ten pozwala na kontrolowaną edycję zakończonych obiegów e-formularzy, dzięki czemu możliwe jest ich szersze zastosowanie np. dla prowadzenia rejestrów zmiennych, gdzie po dokonaniu wpisu konieczna jest ich dalsza aktualizacja (np. ilość licencji zarejestrowanego oprogramowania)

arrow
Rusza moduł oceny ryzyka w procesach  2020-09-01

Od dziś dostępny jest już moduł oceny ryzyka w procesach. Jest to rozszerzenie systemu e-QSM. Moduł ten pobiera wszelkie dane z mapy procesów, w których są oznaczone określone właściwości takie jak uczestniczy, kategorie danych, podstawa prawna, systemy IT oraz ryzyka, z których to właśnie nasz moduł wylicza ryzyka dla poszczególnych czynności wskazując konieczność wykonania dodatkowych czynności czy też nie.

arrow
Kolejne dodatki do e-QSM: REJESTR CZYNNOŚCI i OCENA RYZYKA ODO  2018-06-25

Z dniem 25.05 uruchomiony został plugin: Rejestr Czynności, który współpracując z Mapą procesów oraz rejestrami w systemie e-QSM pozwala na automatyczne budowanie rejestru czynności, uwzględniający wszystkie niezbędne elementy. Aktualnie na ukończeniu są testy kolejnego modułu: Ocena Ryzyka, który także w zautomatyzowany sposób, wykorzystujac dane zawarte w Mapie procesów pozwala na ocenę ryzyka w obszarze każdej czynności związanej z przetwarzaniem Danych Osobowych.

arrow
Kolejny autorski moduł - Mapa Procesów, wersja beta  2018-03-29

W związku ze zbliżającym się okresem rozpoczęcia pełnego obowiązywania RODO, od dziś dystrybuowana jest Mapa Procesów v 1.0 beta, jako nowy system, współpracujący z systemem e-QSM.   Swoją faktyczną premierę miał w ubiegłym miesiącu, kiedy to został uruchomiony przez nas dla jednego z Klientów oraz kiedy pierwszy z Klientów testowo wykonał instalację Mapy Procesów bez naszego udziału.   Mapa procesów może funkcjonować jako element powiązany z systemem e-QSM lub jako niezależna aplikacja webowa, przy czym jako system związany w pełni wykorzystuje to co wprowadzone zostało do bazy systemu e-QSM, co decydowanie usprawnia prace.   Mapa procesów poza tym, że pozwala na graficzne opisanie działań, daje przede wszystkim możliwość elastycznego personalizowania właściwości procesów, co pozwala na spełnienie organizacyjnych i dokumentacyjnych wymagań RODO, jak też innych wymagań np. zawartych w Rekomendacjach M i H KNF-u.   W zakresie ogólnym Mapa procesów będzie dystrybuowana jako 'puste' narzędzie do samodzielnej pracy, natomiast w zakresie Banków Spółdzielczych może być dostarczana także z szablonem procesów stworzonych we współpracy z Klientami.