Wesołych Świąt

AKTUALNOŚCI

arrow
Kolejna, wysoka ocena dla e-QSM  2010-06-05

W dniu wczorajszym u naszego Klienta, w firmie "P.U.G. OL-GAZ" odbył się audit nadzoru systemu zarządzania jakością, zakończony wynikiem pozytywnym. W ramach doskonalenia i rozwoju SZJ, w tym roku wdrożony został system e-QSM wraz z elektronicznym obiegiem dokumentów i nadzorem nad procesami.  W raporcie z auditu możemy znaleźć zapis: "W przedsiębiorstwie wdrożono aplikację do elektronicznego zarządzania systemem (e-QSM), co w sposób znaczący wpłynęło na rozwój metodologii zarządzania i skuteczność wykonywanych działań.",  który nie tylko stanowi ocenę wdrożonego u Klienta SZJ ale także jest oceną naszego produktu i wykonanej przez nas pracy. Jednostką prowadzącą audit był Moody International Polska Sp. z o.o., natomiast firmą, która dwa lata temu wdrożyła system, a z którą mieliśmy przyjemność wspólnie pracować przy jego doskonaleniu jest MDG Doradztwo Gospodarcze Sp. z o.o.

arrow
V Krajowa Konferencja - SYSTEMY ZARZĄDZANIA W ENERGETYCE  2010-06-05

W dniach 25-27.09.2007r. w Ośrodku Turystyczno-Sportowym "Zagroń" w Szczyrku, odbyła się piąta już edycja konferencji, poświęconej tematyce zarządzania w energetyce, której organizatorami byli - PKE S.A. Elektrownia "Łaziska", obchodząca w tym roku swoje 90-lecie istnienia oraz "ENERGOPOMIAR" Sp. z o.o. Celem tegorocznego spotkania było uzyskanie informacji, poznania nowych rozwiązań, a przede wszystkim wymiana doświadczeń i poglądów na tematy związane z systemami zarządzania tworzonymi i funkcjonującymi w energetyce i jej otoczeniu, a także nawiązania i utrzymania kontaktów oraz integracji pełnomocników i specjalistów związanych z systemami zarządzania w branży energetycznej. W ramach wykładów zostały zaprezentowane m.in.: Praktyczne, trochę krytyczne spojrzenie na funkcjonowanie systemów Wymagania norm wobec dostawców i podwykonawców Zarządzanie ryzykiem - teoria i praktyka, a także wspomagające, to narzędzia informatyczne Wykorzystanie systemów zarządzania w dużych inwestycjach w energetyce Doświadczenia elektrowni z wdrażania systemu EMAS, a także ze startu w Nagrodach Jakości Koszty jakości, środowiskowe i BHP - prezentacja zarówno podejścia naukowców, jak i praktyków Oryginalne podejście do auditów systemu BHP Powiązania miedzy systemem zarządzania środowiskowego a systemem handlu emisjami. My ze swej strony dziękujemy Organizatorom zarówno za zaproszenie do uczestnictwa jak i do grona prelegentów, dzięki czemu mogliśmy podzielić się naszym doświadczeniem w zakresie wdrażania i nadzorowania SZJ. Życząc Organizatorom kolejnych tak udanych edycji, zachęcamy wszystkich, nie tylko z branży energetycznej do uczestnictwa w kolejnej edycji już za rok.

arrow
Plugin "export" opuścił pracownię  2010-06-05

W ubiegłym tygodniu zakończyliśmy prace nad najnowszym modułem - "Eksport danych".  To już 4. z ogólnodostępnych rozszerzeń, wspierających funkcjonalność platformy "e-QSM - DFC".  Po pomyślnym zakończeniu testów, rozszerzenie od razu znalazło swoje zastosowanie w rzeczywistych warunkach i z dniem dzisiejszym zostało przekazane Klientowi do użytkowania.

arrow
Nowe funkcje już dostępne  2010-06-05

W tym tygodniu zakończyliśmy testy oraz walidację najnowszego z modułów (Planowanie) oraz najnowszych funkcji, w które zostały wyposażone, dotychczas oferowane przez nas elementy systemu "e-QSN - DFC" (zmiany dotyczą pluginu workflow oraz serwera). Elementy, stanowiące uzupełnienie funkcjonalności powstały w wyniku współpracy z Klientami i zgodnie z zasadą nadzoru technicznego nowe wersje na dniach zostaną nieodpłatnie udostępnione pozostałym Klientom, objętym serwisem technicznym. Na miesiąc sierpień planowane jest uruchomienie nowego pluginu - modułu eksportu danych do systemów zewnętrznych, co umożliwi jeszcze lepsze wykorzystanie zasobów np. w ramach zewnętrznych serwisów www, czy innych systemów informatycznych.

arrow
Audit bez niezgodności  2010-06-05

W dniu dzisiejszym w firmie Kreisel Technika Budowlana Sp. z o.o. zakończył się pozytywnym wynikiem kolejny audit Systemu Zarządzania Jakością na zgodność z normą ISO9001:2000. W trakcie auditu nie stwierdzono niezgodności. Gratulując firmie Kreisel, życzymy dalszych sukcesów w doskonaleniu systemu. Dla nas istotnym zapisem w raporcie jest zdanie: "Dokumentacja systemowa jest nadzorowana przez dobrze zdefiniowany i wdrożony autorski komputerowy system obiegu dokumentacji". Jednostką prowadzącą audit był ISOQAR CEE Sp. z o.o., natomiast firmą wdrażającą, z którą mamy przyjemność wspólnie nadzorować wdrożony systemy jest MDG Doradztwo Gospodarcze Sp. z o.o.