Wesołych Świąt

AKTUALNOŚCI

arrow
Certyfikat prawie na mikołajki  2010-06-05

W dniu 28. listopada br. u naszego Klienta, w "Regionalnej Izbie Gospodarczej - Łódź" odbył się audit nadzoru systemu zarządzania jakością, zakończony wynikiem pozytywnym, czyli wnioskowaniem o przedłużenie certyfikatu. W ramach doskonalenia i rozwoju SZJ, w tym roku w Izbie wdrożony został także m.in. system "e-QSM - Elektroniczna Księga Jakości" wraz z elektronicznym obiegiem dokumentów. Gratulując wyniku auditu, życzymy dalszych sukcesów w rozwijaniu i doskonaleniu systemu. Jednostką auditującą było Polskie Centrum Badań i Certyfikacji SA.

arrow
Pełna funkcjonalność pod Vista  2008-11-26

W ubiegłym tygodniu ostatecznie zakończyliśmy prace nad dostosowaniem aplikacji do szczególnych wymagań systemu Windows Vista. Możliwe jest pełne uruchomienie funkcji automatycznej aktualizacji (funkcja dotychczas działająca jedynie dla elementów rozszerzeń). Przebudowany został także serwer plików tak, aby możliwe było uruchomienie go na komputerach wyposażonych w najnowszy produkt firmy z Redmond. Nowe wersje aktualnie przechodzą fazę testów i niedługo zostaną, oczywiście nieodpłatnie udostępnione Klientom objętym serwisem technicznym - gwarancyjnym lub pogwarancyjnym.

arrow
Recertyfikacja w ALMA SA  2010-06-05

W dniach 25-26. czerwca br. u naszego stałego Klienta - spółce ALMA SA, dla której świadczymy usługi wsparcia merytorycznego odbył się audit wznawiający, potwierdzający nieprzerwane funkcjonowanie systemu zarządzania jakością zgodnie z wymaganiami normy ISO9001:2000. Jednostką, prowadzącą audity był TÜV Rheinland Sp. z o.o. Gratulując, życzymy dalszych sukcesów w doskonaleniu systemu zarządzania.

arrow
DFC - funkcjonalność wspomagająca zarządzanie bezpieczeństwem informacji  2010-06-05

Zagadnienie związane z nadzorem nad informacją wrażliwą, stanowią jeden z ważniejszych elementów polityki bezpieczeństwa. Dlatego też funkcjonalność obiegu dokumentów została rozszerzona o możliwość definiowania poziomu wrażliwości dla danych wykorzystywanych w ramach określonych procesów, funkcjonujących z elektronicznym obiegiem formularzy. Najnowsze elementy projektowania obiegów, pozwalają na definiowanie poziomów ochrony informacji, dzięki czemu w znacznym stopniu zautomatyzowany został sposób nadzoru nad informacją klasyfikowaną - od procesów otwartych, z informacją ogólnie dostępną; po procesy zamknięte, z informacją udostępnianą jedynie ściśle określonym osobom, sprawującym nadzór nad związanymi z procesem danymi.  Dzięki temu możemy obecnie za pomocą jednego narzędzia, jakim jest moduł DFC jednocześnie definiować przebieg procesu, zakres danych wejściowych oraz wyjściowych tak dla procesu, jak i dla poszczególnych etapów, osoby odpowiedzialne i jednocześnie możemy definiować dla procesu poziom jego wrażliwości.  Projektując obieg możemy więc przede wszystkim skupić się na projektowaniu reguł zarządzania, przy jednoczesnym spełnieniu określonych normami wymagań, bez wykonywania wielu żmudnych czynności, jakie towarzyszą tradycyjnemu podejściu do zagadnień zarządzań, zarówno z punktu widzenia jakości, jak i bezpieczeństwa informacji.

arrow
System e-QSM - 5 lat na rynku  2010-06-05

Na przełomie miesięcy - kwietnia i maja minęło 5 lat od momentu, gdy po raz pierwszy system "e-QSM - Elektroniczna Księga Jakości" został pokazany na forum publicznym. Prezentowany wówczas prototyp platformy, stanowiący podwaliny pod obecnie oferowany system, został poddany pierwszej ocenie. Dzięki pozytywnej opinii Konsultantów i Auditorów w sierpniu 2003 pojawiła się pierwsza gotowa do pracy jednostanowiskowa wersja systemu, a we wrześniu 2003 rozpoczęło się pierwsze wdrożenie wersji sieciowej.