Nakładem wydawnictwa Forum na dniach ukaże się podręcznik, traktujący o sposobach prowadzenia audytów w zakresie Polityki Bezpieczeństwa Informacji. Zawiera on zarówno opis metodologii, jak i przykłady prowadzenia audytów, wraz z podpowiedziami w zakresie opracowania listy pytań, która dość często sprawia najwięcej kłopotów, a stanowi przecież podstawę badania audytowego. Książka nie jest gotową, pełną receptą na audyt ale stanowi drogowskaz, który mam nadzieję pomoże niejednemu Administratorowi Bezpieczeństwa Informacji i niejednemu konsultantowi w prowadzeniu audytu, a potencjalnym Audytowanym pomoże zorientować się w zakresie bardzo szerokiego pojęcia jakim jest audyt informatyczny i czemu on naprawdę służy. Spis treści Celowość prowadzenia Audytu Wymagania normatywne i prawne jako punkty odniesienia Wybrane zagadnienia norm, jako wyznacznik ustalenia podstawowych wymagań Cel Audytu Zespół Audytorów Zakres Audytu Metody badania Checklista, czyli jak i o co pytać? Przebieg Audytu – podsumowanie Raport, zalecenia i wnioski Działania korygujące, doskonalenie
W dniu dzisiejszym ruszyła nowa strona w całkowicie odmiennej szacie graficznej oraz zmienionym układzie informacji, który mamy nadzieję ułatwi wszystkim czytelnikom dotarcie do informacji tak o nas, jak i o naszych produktach. Docelowo witryna zostanie wyposażona w kanał komunikacji dostępny dla zalogowanych użytkowników, co z pewnością usprawni działania zwłaszcza w zakresie wymiany wzajemnych doświadczeń.
Z uwagi na to, iż wymagania stawiane w ramach bezpieczeństwa danych wciąż rosną, do pakietu oferowanych usług dodaliśmy wsparcie procesu nadzoru nad polityką bezpieczeństwa informacji oraz danymi osobowymi. Dla wielu przedsiębiorstw wydzielenie odrębnego stanowiska administratora danych czy też administratora bezpieczeństwa stanowi często zbyt duży koszt bądź finansowy bądź personalny, wynikający z braku możliwości np. dociążenia własnego personelu. Nawiązanie współpracy z doświadczonym zespołem daje możliwość nie tylko ograniczenia tych kosztów ale także stały dostęp do bieżących informacji w tym zakresie. Usługa może stanowić kontynuację wdrażania PBI lub mieć odrębny charakter. Więcej na temat... »
W dniu 14. października w Poznaniu odbędzie się konferencja poświęcona tematyce bezpieczeństwa informacji. Program seminarium kierowany jest przede wszystkim do podmiotów zaangażowanych w działalność sektora finansowego, a w szczególności do tych podmiotów, które odpowiadają za utrzymanie ciągłości działań systemów informacyjnych i informatycznych. Program nadchodzącego spotkania przewiduje m.in. prelekcje nt.: sposobów zarządzania wybranymi elementami sieci i legalnością oprogramowania, ochrony danych osobowych Więcej na temat - Program seminarium, Formularz zgłoszeniowy... »
Na przełomie sierpnia i września zakończona została walidacja nowego serwera plików. Najnowsza wersja umożliwia współdziałanie praktycznie ze wszystkimi wersjami systemu Windows, a przede wszystkim z najnowszym oprogramowaniem, tj. 'siódemką' oraz "Windows Serwer 2008". Do końca września oprogramowanie będzie jeszcze dostarczane w wybranej przez Klienta wersji, a od 01. października całkowicie przejdziemy na wersję 2.0.0.5. Oczywiście Klienci posiadający wykupiony nadzór techniczny oraz Klienci, którzy do końca września zdecydują się na wykupienie wsparcia technicznego lub jego kontynuację będą mogli wymienić dotychczasowe oprogramowanie, dokonując pełnej aktualizacji systemu bez dodatkowych opłat.